حضور دانشجویان انجمن نقاشی ایرانی در اولین جشنواره نگارینه ها

حضور دانشجویان انجمن نقاشی ایرانی در اولین جشنواره نگارینه ها

اولین جشنواره نگارینه ها در استان قزوین همراه با برگزاری نشست تخصصی با حضور جمعی از اساتید و هنرمندان کشور در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی از 12 تا 17 آبان برگزار شد.

مرکز علمی کاربردی واحد 6  در این جشنواره با داشتن غرفه اختصاصی در نمایشگاه و شرکت مدیریت مرکز به همراه جمعی از اساتید و همچنین دانشجویان انجمن نقاشی در نشست تخصصی نگارینه ها حضور چشمگیر داشتند.

در ابتدای نشست که با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد ، جناب آقای رضاپورریاست سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری به ایراد سخنرانی پرداختند.سپس دکتر عباس سلیمانی استاد مرمت آثار دانشگاه شاهد در مورد مرمت اوراق تک برگی مطالب جامعی را ارائه دادند. در ادامه آقای مولایی اونجی مقاله خود را در خصوص مکتب قزوین درگذر از تبریز به اصفهان ارائه کردند و بعد از آن خانم دکتر مظاهری از اساتید دانشگاه الزهرا و دبیر همایش به ایراد سخنرانی با موضـوع رضاعباسی پرداختندو در ادامه مقاله ای تحت عنوان بررسی طراحی تک پیکره نگاری مستقل و اوراق تک برگی در مکتب نقاشی قزوین ارائه شد. برنامه های بعدی ارائه مقالاتی در زمینه علل توجه به طراحی تک پیکره نگاری در قزوین و دیوارنگارینه های کاخ چهل ستون قزوین بود، در اتنهای نشست جلسه پرسش و پاسخ با حضوراساتید مطرح در نگارگری برگزار شد . سپس مدعوین به بازدید از نمایشگاه پرداختند . که غرفه مرکز با استقبال گرم بازدید کنندگان همراه بود در این نمایشگاه خانم ها لادن اسلاملو،زینب سادات منافی، شهلا ولی زاده، سپیده ناجی و شهرزاد مومن زاده؛ با ارائه آثاری در رشته های نگارگری و تذهیب از دانشجویان نقاشی ایرانی  شرکت داشتند. در پایان لازم است از مساعدت وپیگیریهای مستقیم سرکار خانم فرزانه سلیمانی مدیریت محترم مرکزو استاد رحمانی، همچنین کارکنان مرکز نهایت قدردانی را بنماییم.

انجمن نقاشی ایرانی

/ 0 نظر / 26 بازدید