برگزار شد اولین سمینار آسیب شناسی آموزش هنر
ساعت ٥:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٩/۳ 

 

 

 

اولین سمینار آسیب شناسی آموزش هنر

این سمینار که با دغدغه ایجاد رویکردهای نوین در امر آموزش های کاربردی هنربه همت  ریاست  مرکز آموزش علمی کاربردی واحد 6 تهران سرکار خانم فرزانه سلیمانی که مدیر گروه هنر این دانشکده نیز می باشند در تاریخ 29/8/88 در سالن اجتماعات مرکز با حضور اساتید دانشکده های  هنری تهران برگزار گردید.

در ابتدای سمینار جناب آقای مهندس جمالزاده معاونت محترم اموربرنامه ریزی درسی دانشگاه جامع و سرکار خانم دکتر محمدی مشاور ارشددانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان میهمانان افتخاری به ایراد سخنرانی در خصوص چگونگی آسیب شناسی آموزش های کاربردی بطور عام وخاص پرداختند.

در این سمینار میز گردی با حضور اساتید آقایان بهراد امین سلماسی ، کوروش پارسانژاد، حمید شانس ، بهرام کلهرنیا و سرکار خانم طاهره محبی تابان و با طرح سوالات ذیل توسط خانم فرزانه سلیمانی به بحث و گفتگو پرداختند.

1.معضل و گلوگاه عمده در زمینه آموزش هنر را در چه می بینید ؟

2.برای ایجاد تغییر و اصلاح تاکنون چه اقدامات موثری صورت گرفته است ؟

3.به اعتقاد شما آسیب شناسی را باید از کجا انجام گیرد ، یعنی اصلاح این بخش از چه سطحی باید شروع شود ؟

4.معضلات آموزش هنر چه مواردی را در بر می گیرد ؟

5. ریشه یابی آسیب شناسی هنر نیازمند رجعت به گذشته هم به لحاظ زمانی و هم به لحاظ مکانی است ، به نظر شما ما برای دستیابی این ریشه یابی باید به چه دوره ای بازگردیم ؟

6. تا چه حد امیدوار هستید که مباحث مطرح شده در این دوره از کارگاهها از حالت تئوری خارج و عملیاتی شود ؟

 در ادامه سمینار نیز مراسم رو نمایی از کتاب کارنگ نامه (گزیده ای از آثار اساتید دانشگاه های هنر ) برگزار گردید در پایان گروه موسیقی ترنم به اجرای موسیقی سنتی پرداختند و با آش رشته داغ از میهمانان پذیرایی شد.

بزودی  گزیده مطالب مطرح شده در سمینار در سایت مرکز ارائه می گردد .

کلیه هنرمندان و اساتید علاقه مند به ارائه مقاله در این حوزه می توانند با مراجعه به سایت مرکز و دریافت فرم و شرایط شرکت نسبت به ارسال مقالات خود اقدام نمایند

جهت دریافت فرم فراخوان مقاله نوسی روی لینک کلیک کنید

برای مشاهده گزارش تصویری روی ادامه مطلب کلیک کنید.